Jót tehetünk növényeinkkel, ha zenét játszunk le nekik

Növényeink látványa boldoggá tesz minket. Reggel, ébredés után érdemes gyönyörködni egy kicsit kertünkben, szobanövényeinkben, és napunk jobban indul. Viszonzásul, az értő gondoskodás mellett, jót tehetünk növényeinkkel akkor is, ha zenét hallgattatunk velük.

Élénkebb színűek a zenehallgató növények forrás: pinterest

A hanghullámokat a növények tökéletesen érzékelik, még ha nincs is erre kifejlődött szervük. Ők nem hallják a zenét, hanem érzékelik a hanghullámok rezgéseit. Ez a vibráció felgyorsíthatja a sejtalkotó protoplazmák mozgását, ami hatással van a növény egész rendszerére. Ásványi anyag tartalma is megnövekedhet a stimuláció hatására, így erősebb és nagyobb lesz a zeneélvező növény.

Természetesen a különböző stílusú zenék különböző frekvenciájú hanghullámokat bocsátanak ki, és ennek megfelelően a hatásuk is eltérő a növényekre nézve. A hangosabb zenék, mint például a rock, nagyobb hangnyomást eredményeznek, így a hatásuk egy nagyobb erejű szélhez hasonló. Míg Haydn, Beethoven, Brahms, Schubert hatására a növények közeledni kezdenek a hangszórókhoz és összefonódnak egymással.

Mivel az aloe vera és a pozsgás növények nagyon lassan növekednek, érdemes számukra lassabb ütemű zenét választani, abban a reményben, hogy a lágyabb vibráció segíti fejlődésüket.

Annak ellenére, hogy még nem nyert egészen pontos tudományos magyarázatot a módszer, kezdjenek lejátszani nekik zenét! Ha lehet, klasszikusat!

A rezgések nem csupán a növényre, de a termőtalajra is jó hatással vannak forrás: relax and chill, fidelio

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *